Těžaři pomohou opravit sportovní halu v Mostě

Náklady na opravu podlahy by si měly pohybovat kolem sedmi set tisíc korun. Foto: sportovnihalamost.cz

Sportovci, kteří využívají sportovní halu v Mostě, budou moci trénovat a hrát na nové podlaze. Na opravu podlah přispěje polovinou prostředků Vršanská uhelná finančníka Pavla Tykače.

„Hala je poměrně nová a není to tak dlouho, co se zde prováděla komplexní rekonstrukce. Je tu ale spousta paradoxů. Jedním z nich byla stará kanalizace, která se tu nechala a musela se vloni opravovat. V tuto chvíli jsou tu problémy s podlahou. Už na zápasech házené je vidět, že není v dobré kondici. Je na první pohled oprýskaná, v některých částech nafouklá… Bude nutné ji opravit,“ potvrdil pro server homerlive.cz náměstek mosteckého primátora Marek Hrvol. Radní už uvolnili na opravu tři sta tisíc korun z daru Vršanské uhelné. Náklady by si měly celkově ale vyžádat až kolem sedmi set tisíc korun.

Čtěte také:
Mostecko se stane zásobárnou vody
Jezero Most se otevře za rok

Hlavních příčin, proč došlo k poškození povrchu, je hned několik. „Podlahy poškodily v první fázi nevyhovující mobilní basketbalové koše, které dávají podlaze poměrně dost zabrat. Koše jsou těžké a používáme je nyní už minimálně,“ uvedl ředitel Sportovní haly Most Petr Formánek. Dalším velkým problémem jsou pro podlahu ale i míče sportovců a speciální lepidla, která se na ně používají. „Hala slouží v 90 procentech k tréninkům v házené. Házenkáři používají na míče speciální lepidla kvůli lepší přilnavosti a podlaha se pak musí následně chemicky ošetřovat. To je pak hlavním zádrhelem a důvodem, proč dochází k degradaci podlahy,“ popisuje dále ředitel Sportovní haly Most a podotýká, že jde vesměs o celoevropský problém. Opravy podlah by se měly provádět průběžně, a to až do poloviny příštího roku.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu