Doba čtení:1 m, 34 s
Vladimír Rouček, generální ředitel těžebních společností skupiny Sev.en Energy, předal symbolické šeky dětským domovům a kojeneckému ústavu tentokrát na pódiu mosteckého divadla. Foto: Vršanská uhelná

Těžební společnosti skupiny Sev.en Energy se už řadu let snaží dělat radost dětem z dětských domovů v Mostě a Hoře Svaté Kateřiny a z mosteckého kojeneckého ústavu. Tato zařízení také vloni těsně před vánočními svátky obdržela po padesáti tisících korunách.

Prostředky od těžebních společností jednotlivá zařízení využívají různě. V mosteckém dětském domově příspěvek už několik let využívají k nákupu nového vybavení, od nábytku až po nové počítače, které slouží nejen pro zábavu, ale také k přípravě do školy. V kojeneckém ústavu prostředky od těžařů dlouhá léta sloužily k financování ozdravných pobytů pro děti, letos by zde rádi zvelebili zahradu a okolí budovy, kde sídlí. Za poslední dekádu vzájemné spolupráce těžaři věnovali těmto třem dětským zařízením zhruba půl druhého milionu korun.

Čtěte také:
Počet učeben z Chytrých hlav stoupá
Na čistou energetiku počkejte pár století

Symbolické šeky zástupcům dětských domovů a kojeneckého ústavu předával Vladimír Rouček, generální ředitel těžebních společností skupiny Sev.en Energy, na pódiu mosteckého městského divadla během slavnostního předvánočního koncertu pěveckého sboru Korálek. Výběr této akce nebyl náhodný. Dětský pěvecký sbor působí při mostecké základní škole v ulici Obránců míru, která v roce 2018 uspěla v grantovém programu Chytré hlavy pro Sever, jejž už devátým rokem vypisuje Vršanská uhelná na podporu vzdělávání na Mostecku. Základní škola v ulici Obránců míru byla jednou ze sedmi základních a dvou středních škol, které vloni získaly podporu na modernizaci svých učeben. Zdejší žáci se tak mohou těšit na nové vybavení kabinetu přírodních věd.

Za dobu existence grantu Chytré hlavy získaly školy v regionu od Vršanské uhelné více než 17 milionů korun.

Mohlo by vás zajímat:
Dvousetmetrovému obrovi ušili nový kabát
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo