Tryskáčový boj se změnou klimatu

Soukromý tryskáč vyprodukuje závratné množství emisí CO2. Foto: pixabay.com

Letošní Setkání mozků pořádané společností Google se na Sicílii zaměřilo na boj se změnami klimatu. Pozvané celebrity však přiletěly soukromými tryskáči, což vyvolalo vlnu posměchu.

Italská média napsala, že jich na letišti v Palermu přistálo 114. Poté se dopravili do letoviska buď vrtulníky, nebo limuzínami. Další si zvolili na cestu do letoviska Verdura Resort, kde se setkání konalo, své luxusní motorové jachty se supervýkonnými motory.

Čtěte také:
Oslo platí za šíření zelené propagandy
Fosilní peníze Norům nesmrdí

Účastníci, kterými jsou šéfové průmyslu, politici, ale i filmové hvězdy a mezi nimiž letos nechyběl exprezident Barack Obama, zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg či princ Harry, si v reálu s ochranou klimatu hlavu nelámali, uvedl server novinky.cz.

Světová média již spočítala, že jeden let z New Yorku do sicilského Palerma vytvoří kolem 4,24 metrických tun CO2. Lety všech účastníků tak vyprodukovaly stovky tisíc kilogramů CO2.

Přesný seznam hostů se tají, stejně jako další informace o setkání. Dodatek o mlčenlivosti s přísnými sankcemi museli podepsat nejen zaměstnanci resortu včetně pokojských, uklízečů, ochranky, ale i pracovníci místního přístavu.

Spekuluje se, že pořádání letního tábora pro „mozky světa“ stojí kolem 20 milionů dolarů. Účastníci si mají podle zpráv, které unikly, platit cestu do letoviska Verdura Resort, zbytek hradí firma Google.

Pikantní je také prohlášení jednoho z údajných účastníků, britského prince Harryho, že chtějí mít se svou ženou Meghan maximálně dvě děti, aby ještě více nezatěžovali klima.

A tak zatímco si celebrity po usilovných diskusích o změnách klimatu vychutnávaly soukromý koncert zpěváka Chris Martin ze skupiny Coldplay v kulisách slavnostně nasvícených antických ruin v Údolí chrámů v nedalekém Agrigentu, svět jejich akci označil za vrchol pokrytectví.

Mohlo by vás zajímat:
Caterpillar vymýšlí bagry budoucnosti
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
V Kodani vzniká unikátní spalovna se sjezdovkou