Doba čtení:1 m, 18 s
Mitas pláště
Detail pláště Mitas ERL-30. Foto: Mitas

Především pro práci v dolech se hodí pláště ERL, které vyrábí společnost Mitas. Jsou vyvinuty pro nakladače, dozery a gradery. Pneumatiky 29.5R25 ERL-30 mají celoocelovou radiální konstrukci a jsou určeny například pro kolové nakladače jako Liebherr L 586 a Caterpillar 980.  Firma to uvedla v tiskové zprávě.

„Mitas v roce 2014 ve svém závodě ve Zlíně významně investoval do nového strojního vybavení na výrobu earthmover a industriálních pneumatik. Rozšíření řady plášťů ERL-30 je jedním z důkazů, že v tomto segmentu budeme posilovat,“ řekl obchodní a marketingový ředitel firmy Mitas Andrew Mabin.

Dezén pneumatik z řady ERL má hloubku od 28 do 90 mm. Mitas v současné době nabízí 12 různých variací plášťů této řady.

“Několik různých rozměrů earthmover pneumatik testujeme na Sibiři. V náročných podmínkách povrchových dolů dosahují pláště Mitas srovnatelných výsledku jako konkurenční pneumatiky prémiových výrobců,” dodal ředitel úseku vývoje Mitas Rudolf Mačák.

MITAS a. s. je jedním z největších světových výrobců zemědělských pneumatik. Firma vyrábí a prodává pneumatiky pod třemi značkami: vlastní Mitas a Cultor a licenční Continental. Kromě toho MITAS a. s. vyrábí a distribuuje široký sortiment průmyslových a motocyklových pneumatik se značkou Mitas.

MITAS a. s. je členem ČGS HOLDING a. s. a provozuje tři výrobní závody v České republice, jeden v Srbsku a jeden v USA a udržuje svou globální prodejní a distribuční síť.

Mitas ERL-30 na kolovém nakladači Hitachi. Foto: Mitas