Doba čtení:1 m, 7 s
Kritici z řad ekologických organizací i labouristické opozice viní konzervativní vládu Rishiho Sunaka z oslabování klimatické politiky země. Foto: wikipedia.org

Británie chce postavit nové plynové elektrárny, aby si do budoucna zajistila dodávky elektrické energie. Uvedl to britský premiér Rishi Sunak v deníku The Telegraph. Kritici tvrdí, že krok ohrozí závazek Spojeného království dosáhnout do roku 2050 klimatické neutrality.

Je to pojistka, kterou Spojené království potřebuje k ochraně své energetické bezpečnosti při přechodu na klimaticky neutrální energetiku,“ uvedl Sunak. Podrobnosti o tom, kdy a kde budou nové elektrárny postaveny, neuvedl.

V Británii je podle deníku nyní 32 plynových elektráren. Nové elektrárny mají nahradit ty stávající, z nichž mnohé jsou zastaralé a budou brzy vyřazeny z provozu. Institut Public First nedávno varoval, že do roku 2028 hrozí Británii rozsáhlé výpadky elektřiny.

Rychlá výstavba plynových elektráren? Nejsou díly

Parlamentní zpráva loni kritizovala britskou vládu za to, že nesplnila svůj cíl ohledně čisté energie kvůli zpožďování výstavby nových jaderných zdrojů a větrných elektráren na souši i na moři.

Kritici z řad ekologických organizací i labouristické opozice viní Sunakovu konzervativní vládu z oslabování klimatické politiky země. Ministerský předseda nedávno oznámil udělení řady nových licencí na těžbu ropy a zemního plynu v Severním moři. Sunak trvá na tom, že Británie své klimatické cíle přesto splní.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa