V teplárně nabídnou uhelnou zmrzlinu

Den otevřených dveří se v českobudějovické teplárně koná v sobotu 22. září. Foto: teplarna-cb.cz

Mimořádný zážitek slibuje Den otevřených dveří v Teplárně České Budějovice v sobotu 22. září. Návštěvníci mohou do teplárny přijet historickým parním vlakem a ochutnat třeba černou uhelnou zmrzlinu.

Českobudějovická teplárna svou akci propojila s Národním dnem železnice, který se týž den koná ve zdejším lokomotivním depu. Jezdit se bude zdarma v půlhodinových intervalech od 9.10 do 16.40 hodin. „Motorákem“ pak lze přijet z vlakového nádraží rovněž zdarma.

Čtěte také:
Budějovická teplárna prodlouží síť na 25 km
Budějovická teplárna získala prestižní rating

„České dráhy jsou naším tradičním obchodním partnerem. Věříme, že díky spojení těchto akcí do teplárny zavítá i řada lidí, kteří u nás ještě nebyli. Těšíme se, že uvidí moderní, rozvíjející se energetický podnik, jehož cílem je být stabilním dodavatelem čistých energií pro České Budějovice,“ řekl předseda představenstva teplárnyVáclav Král.

Teplárna návštěvníkům umožní od 9.30 do 16.30 skupinové prohlídky výrobních provozů. Zájemci uvidí například chemickou úpravnu vody, která je pro výrobu tepla nezbytná, uhelný kotel, centrální dispečink, odkud se řídí výroba i distribuce tepla ve městě, i jednu z turbín, zajišťujících kogenerační výrobu elektřiny. Na trase prohlídky je také zařízení odsíření spalin, které je v provozu od roku 2015. Čas prohlídky si lze rezervovat už nyní přes web teplárny nebo až na místě osobně.

„Elektronicky to je ale bezesporu lepší právě proto, že očekáváme hojnou účast a lze se tak do provozu podívat v čase, který si návštěvník sám zvolí. V opačném případě se musí přizpůsobit možnostem na místě,“ uvedla Bohdana Kollerová z útvaru vnějších vztahů.

Součástí Dne v teplárně bude rovněž pestrý doprovodný program, v němž vystoupí kapely Jiří SchelingerMemory Band, Chlapi v sobě a Weekend. Děti se mohou těšit na výtvarné dílny, sportovní a dovednostní soutěže, seznámí se také s letištním hasičským speciálem. Raritou bude nabídka černé „uhelné“ zmrzliny.

Podrobný program, včetně možností, jak se do teplárny dostat, je k dispozici na firemním webu teplarna-cb.cz nebo jejím facebooku.

Mohlo by vás zajímat:
Léčivé koule už patří minulosti
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme