Doba čtení:1 m, 15 s
Na konferenci vystoupí také ministryně průmyslu ČR Marta Nováková. Foto: vlada.cz

Za účasti řečníků z Německa, Finska a Slovenska se uskuteční konference „Jak efektivně řešit konec palivového cyklu?“. Jde při tom o cyklus paliva v jaderných elektrárnách.

Čtyři hlavní bloky vždy doplněné plenární diskuzí bude mít mezinárodní konference, která proběhne v pondělí 15. září ve Sněmovně. Prvním bude „ Bezpečnost a ukládací systémy, příklady řešení ”, následovat bude „Skladování střednědobé až dlouhodobé ” potom přijde na řadu „Financování rozvoje jaderné energetiky, různá řešení ” a na závěr „Jaký by měl být konec palivového cyklu v ČR – výzvy a příležitosti“. Konference začíná v 10 hodin a její konec se předpokládá po 16:15.

Čtěte také:
Japonsko se vydává uhelnou cestou
Havárie ve Fukushimě pomohla uhelkám

Se svými zkušenostmi účastníky seznámí Janne Mokka, generální ředitel finské společnosti Posiva a generální ředitel německé BGE Thilo von Berlepsch, Ladislav Havlíček, ředitel sekce palivového cyklu v ČEZ, Vítězslav Jonáš, senátor a bývalý starosta Dukovan, Anne Väätäinen z finského Ministerstva hospodářství a životního prostředí, Peter Neštický, ředitel slovenského Jadrového fondu a jeho zástupce Miroslav Kövér. Z Evropského parlamentu dorazí Jaromír Kohlíček – místopředseda výboru ITRE EP, vystoupí také Jiří Slovák, ředitel SÚRAO a Ján Štuller, vládní zmocněnec pro jadernou energetiku. Vystoupí také ministryně průmyslu ČR Marta Nováková, předseda Hospodářského výboru sněmovny Radim Fiala (SPD) a člen tohoto výboru Pavel Pustějovský (ANO).

Mohlo by vás zajímat:
Z Dolu Bohumír je hornické muzeum
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj