Doba čtení:1 m, 21 s
Uprchlíci se pokoušeli ve vlaku s uhlím dostat ze Srbska do Bosny. Ilustrační foto: pixabay.com

Bosenská policie nalezla v pátek v nákladním vlaku s uhlím ze Srbska 50 migrantů. Uprchlíci pocházeli z Afghánistánu, Íránu a Pákistánu, byli vráceni zpět do Srbska.

Bosna nebyla příliš využívanou cestou přes Balkán do zemí Evropské unie až do počátku letošního roku.Poté, co se hranice jinde zavřely, se však stala novou tranzitní trasou, uvedl server Aktuálně.cz.

Čtěte také:
Němcům se Energiewende vůbec nedaří
Němcům chybí tisíce kilometrů drátů

Migranti překračují řeku Drina (hranici mezi Srbskem a Bosnou). Platí pašerákům 250 až 300 eur, aby je dostali přes Drinu,“ řekl policejní zdroj, který si nepřál být jmenován.

Nákladní vlak, který převážel uhlí, zastavil blízko bosenského hraničního města Zvornik na břehu řeky Driny. Když vlak zastavil, několik migrantů vyskočilo z vlaku a začalo utíkat, někteří zpátky do Srbska, řekl fotograf agentury Reuters, který byl svědkem události. Skupina zůstala ve vlaku a byla vrácena zpět do Srbska. Místní policie další podrobnosti nesdělila.

Podle bosenských úřadů se migranti a žadatelé o azyl, převážně z Afghánistánu, Íránu, Sýrie a Pákistánu, dostávají do Srbska přes Albánii a Černou horu. Podle policejních zdrojů jdou někteří na pláž na srbské straně a předstírají, že jsou turisté, a pak přeplavou na bosenskou stranu. Poté jdou na západ a pokoušejí se dostat do Chorvatska, které je členem Evropské unie. Chorvatská policie posílila hraniční hlídky a vrací migranty zpět.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
Rypadlo váží jako 2700 škodovek
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu