Vydejte se po stopách permonů

Permonium. Foto: iUHLI.cz

Permonium. Foto: iUHLI.cz

Permonium, tak se jmenuje unikátní zábavní park, který se nachází v areálu Strojíren Oslavany na jižní Moravě. Najdete zde největší nadzemní bludiště v České republice, imitující na povrchu systém důlních chodeb, důlní jezero, sopku propojenou s dvouúrovňovým lanovým centrem, prales a důlní štoly.

Jde o unikátně vystavěný areál zakomponovaný do zrekonstruovaného brownfieldu bývalého rosicko – oslavanského dolu Kukla. Prostor celého parku se rozkládá ve dvou výškových úrovních na ploše 6000 metrů čtverečních. Vedle řady jiných atrakcí v areálu najdete rovněž zrekonstruovanou historickou těžní věž. Byla vystavěná v letech 1911 – 1913 a je skvostem industriální architektury. Věž je vysoká 41 metrů a tvoří stěžejní část zábavního parku. Právě díky aktivitám zábavního parku Permonium se z těžní věže stala živá a veřejnosti přístupná kulturní památka s interaktivní náplní, která je vyhledávaným turistickým cílem.

Čtěte také:
VIDEO: Těžaři lákají do Krušných hor
Na výsypce dnes přistávají letadla

Zábavní park se pro své návštěvníky snaží neustále chystat nové zajímavosti. „Největší novinkou nadcházející sezony bude nová generace unikátní interaktivní hry Magic Permon 2.0. Změna spočívá v technickém řešení hry, nástupu nových moderních PC technologií, prostoupení příběhů oslavanských permonů a jejich včlenění do celé trasy hráčů. Na hráče čekají nové úkoly, nová pravidla i nová odměna. Chybět nebudou ani moderní a zajímavé motivační prvky hráčů – výsledková tabule, možnost vrátit se do hry nebo zvrátit osud hry vykoupením života. Hru chceme letos poprvé spustit i pro handicapované návštěvníky,“ uvedla pro COT Business ředitelka vzdělávání a rozvoje Permonia Alena Lubasová. Rodinám s dětmi pak nabízejí týmovou variantu hry, kterou je možné nakonfigurovat podle věku hráčů.

Děti mohou vybít svou energii i v Pavoučí pasti, dvouúrovňovém lanovém centru, propojeném aktivní sopkou. Velkým lákadlem je také Salpóna – lanovka z terasy těžní věže do volného prostoru ve výšce 11 metrů nebo Škrtí lanovka pro malé odvážné děti. Plných 275 metrů měří adrenalinová Industriální stezka, tedy lanové propojení těžní a vodárenské věže nad střechami výrobních hal. Má 11 překážek netradiční délky i náročnosti.

Mohlo by vás zajímat:
Na Špicberkách půjdou emise pod zem
Bývalá šachta vyrábí elektřinu z vody
Google obsadí uhelnou elektrárnu