Doba čtení:55 s
Foto: wikipedia.org

Strojírenský gigant Caterpillar se připojil k masovému exodu firem, které opouštějí Rusko po jeho agresi na Ukrajině. Společnost ve středu oznámila, že „operace v Rusku jsou stále náročnější, včetně narušení dodavatelského řetězce a sankcí“.

Firma rovněž oznámila, že prostřednictvím nadace Caterpillar Foundation věnuje více než milion dolarů na podporu všech potřeb v souvislosti s válkou na Ukrajině, napsal server msn.com.

Společnost Caterpillar uvedla, že dodržuje všechny zákony týkající se sankcí a zároveň „se nadále soustředí na naše zaměstnance, prodejce a zákazníky“. Není známo, kolik lidí bylo v ruském závodě zaměstnáno ani kolika z nich se toto uzavření dotkne.

Caterpillar míří na Měsíc

Caterpillar je americká společnost, jejíž sídlo je v Deerfieldu ve státě Illinois. Tato společnost je často označována zkratkou CAT. Caterpillar je největším světovým výrobcem těžkých stavebních a těžebních strojů.

Firma byla založena v roce 1925 a zabývá se těžkým strojírenstvím, zejména výrobou zemních strojů (buldozery, bagry) a strojů pro těžební průmysl. Významná je také výroba dieselových a plynových motorů a plynových turbín pro různé použití.