Zeman se znovu pustil do Bakaly

Miloš Zeman již mnohokrát prokázal, že pro ostrá slova nechodí daleko. Foto: wikipedia.com Petr Brož.

Prezident Miloš Zeman se během své návštěvy Moravskoslezského kraje velmi ostře vyjádřil i k otázkám týkajícím se uhlí. Přečtěte si, co řekl například o Zdeňku Bakalovi.

Na začátku návštěvy se prezident setkal s krajskými zastupiteli. Vyčetl jim, že se nepřidali k žalobě na na bývalého majitele OKD Zdeňka Bakalu. „Nechápu, proč jste se nepřidali k trestnímu oznámení na Zdeňka Bakalu, když jste ho nechali krást a tunelovat, vždyť vám tady plundruje region,” citoval Zemana server Aktuálně.cz.

Čtěte také:
Policejní smyčky kolem Bakaly se utahují
Bakala: Žralok pravdy a lásky

Hejtman Ivo Vondrák, bývalý rektor Vysoké školy báňské, si to nenechal tak úplně líbit. Vysvětloval, že kraj nemá přímou vazbu na OKD, proto neuvažuje o trestním oznámení.

Zeman se vyjádřil také o skandálním projektu výstavby turecké elektrárny Yunus Emre, kterou v Turecku stavěla firma Vítkovice Power Engineering. Kvůli problémům se zprovozněním se dostala do konkurzu.

Jen úplný blbec může postavit elektrárnu u lignitového dolu a neověřit si, zda tamní kotle mohou uhlí spalovat,” tepal problematický jedenáctimiliardový projekt elektrárny prezident.

Mohlo by vás zajímat:
O uhlí se často lže
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme
Další krok k těžbě ve vesmíru