Ve čtvrtek proběhne Energetické fórum Ústeckého kraje

clarion-congress-hotel-usti-nad-labem_cpi_usti_akce_2011_2-1600x1200_compressed

Na konferenci mohou zájemci dorazit zdarma. Foto: clarioncongresshotelustinadlabem.com

Témata letošní konference budou zaměřena na problematiku energetiky 21. století. Přednášky se budou zabývat budoucností evropského energetického trhu, současností i budoucností klasické energetiky v severozápadních Čechách a potenciálem energetiky pro další rozvoj Ústeckého kraje.

V pořadí již 6. ročník konference, nad kterou převzali záštitu ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) a prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, se uskuteční v Clarion Congress Hotelu v Ústí nad Labem ve čtvrtek 22. září. Pořádá ji Ústecký kraj, hlavním partnerem akce je společnost Severní energetická.

Čtěte také:
Severní Čechy 2035: Chmurná vize bez uhlí
Sedm důvodů, proč těžit uhlí

Jeden z tematických bloků konference se jmenuje „Současnost a budoucnost klasické energetiky v Ústeckém kraji“. V jeho rámci se řečníci, jimiž budou generální ředitel společnosti SEVEN Vladimír Rouček a generální ředitel Severočeských dolů Ivo Pěgřímek, zamyslí nad vlivem usnesení vlády č. 827/2015 k řešení dalšího postupu územně ekologických limitů těžby.

V dalších blocích se bude řešit například budoucnost energetického trhu či využití energetiky jako potenciálu dalšího rozvoje Ústeckého kraje. V konkrétních příspěvcích uslyší návštěvníci třeba informace o aktuálním podílu energetiky na ekonomice a zaměstnanosti v Ústeckém kraji, opomenuta nezůstane ani hrozba blackoutu a s ním spojená rizika.

Konference začíná v 9 hodin ráno, registrace účastníků bude zahájena o půl hodiny dříve. Účast na konferenci je zdarma.

Mohlo by vás zajímat:
Další krok k těžbě ve vesmíru
O uhlí se často lže
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme