Babiš a Zaorálek se hádali o OKD

Střetů volebních lídrů Babiše a Zorálka bude zřejmě s blížícími se volbami přibývat. Koláž iUHLI, Foto: wikipedia.org

Sněmovní debata o vydání poslanců ANO Andreje Babiše a Jaroslava Faltýnka k trestnímu stíhání se zvrhla ve slovní přestřelku mezi Babišem a ministrem zahraničních věcí Lubomírem Zaorálkem (ČSSD). Častovali se nevybíravými výrazy kvůli OKD.

Na počátku poslanec ANO a dlouholetý zaměstnanec OKD Josef Hájek řekl, že Sněmovna řeší údajný podvod za 50 milionů korun, zatímco v případě sporu o privatizaci OKD jde o šest miliard korun. „Tady žvaníte o OKD, které jste nechali brutálně rozkrást,“ vmetl pak Babiš sociálním demokratům. Vyzval je, ať přestanou lhát. „OKD je váš supertunel,“ tvrdil.

Čtěte také:
Zaorálek se znovu pustil do „gaunera“ Bakaly
V Japonsku zbankrotuje rekordní počet solárních firem

Volební lídr ČSSD Zaorálek odmítl výtky ANO, že se dost neangažoval v kauze bytů OKD. „Vy mi nemáte co vyčítat,“ uvedl. Prohlásil, že naopak ANO hodilo přes palubu lidi v podobné kauze bytů v Písnici a neudělalo nic.

Zaorálek se při sporu o OKD ohradil proti Babišovu tvrzení, že by lhal a že Moravskoslezský kraj je zdevastovaný. „To není věcně pravda. To je taková hysterická reakce, která neodpovídá realitě,“ řekl a dodal, že situaci kolem OKD se povedlo vládě konsolidovat.

OKD jsem dal do pořádku já a taky mám na to papíry,“ kontroval po Babiš. Ministr zahraničí je podle něj „totální amatér v ekonomice“, který v životě neřídil žádnou firmu. Zaorálek naopak obvinil Babiše, že chtěl OKD privatizovat.

Mohlo by vás zajímat:
O uhlí se často lže
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme
Další krok k těžbě ve vesmíru