Caterpillar snížil odhad tržeb a zisků

Caterpillar_797_Truck2 wiki

Caterpillar vyrábí obří techniku, jako je třeba dampr 797. Foto: wikipedia.org

Největší světový výrobce těžké techniky, společnost Caterpillar,již podruhé během tří měsícůsnížil svůj odhad zisku a prodeje pro rok 2016.Ukazuje to, že se nepodařilo zvýšit poptávku po hornickém a energetickém zařízení.

Společnost Peoria snížila celoroční výhled tržeb za rok 2016 ze40-42 miliard dolarů na 40- 40,5 miliardy. Nyní se očekává zisk 2,75 dolaru na akcii, případně 3,55 dolaru bez nákladů na restrukturalizaci.

Čtěte také:
Mobil ušitý horníkům na míru
Goliáš, který se ovládá jednou rukou

Zároveň se zvýšila odhadovaných nákladů na restrukturalizaci během celého roku z 550 na 700 milionů dolarů.

Ekonomické výsledky společnosti Caterpillar jsou často vnímány jako měřítko zdraví globální ekonomiky, protože její stroje jsou obrovské, drahé, a používané v projektech, do kterých se firmy a vlády pouštějí pouze v případě dobrého ekonomického výhledu a finanční stability.

Revidovaná prognóza tak není ničím jiným, než další špatnou zprávou pro sužovaný globální těžební sektor.

I přes dobré druhé čtvrtletí jsme před vstupem do druhé poloviny roku opatrní,“ uvedl generální ředitel DougOberhelman ve svém prohlášení.Varoval také, že před koncem roku se dá očekávat další propouštění.Caterpillar se totiž snaží adaptovat na tvrdé obchodním prostředí.

Světový ekonomický růst zůstává utlumený a nestačí ke zlepšení ve většině průmyslových odvětví a trhů, kde působíme,“ řekl Oberhelman.

Mohlo by vás zajímat:
Motor, ze kterého jde strach
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů
VIDEO: Extrémní golfové hřiště na korbách náklaďáků