Čínské kolové nakladače se tlačí do USA

Většina potenciálních kupců uznala, že i Čína je schopna dělat kvalitní věci. Foto: SDLG

Od roku 2013 se v USA prodávají čínské kolové nakladače, které vyrábí společnost Shandong Lingong Construction Machinery (SDLG). Firma vznikla už v roce 1972, zaměřovala se od počátku na nakladače, ale dnes už má ve svém výrobním portfoliu grejdry, hydraulická rypadla a rypadla-nakladače. Její obchodní zástupci jsou přesvědčeni, že nakladače budou atraktivní pro ty zákazníky v USA, kteří chtějí levnější produkty s dobrým výkonem.

„Mají dobrý výkon, solidní vlastnosti i atraktivní cenu. Proto mohou být zajímavé pro určitý typ zákazníků,“ řekl obchodní ředitel SDLG North America Nick Tullo. Společnost SDLG patří k největším producentům nakladačů na světě, v roce 2007 švédská společnost Volvo Construction Equipment koupila 70 procent akcií této čínské firmy.

Čtěte také:
Čína chce vytvořit uhelné giganty
Z čínských uhelných elektráren budou jaderné

„Když se kolové nakladače dostaly na trh v USA, mysleli jsme si, že se budeme neustále potýkat s názorem, že čínské výrobky mají obecně nízkou kvalitu. Ale ukázalo se, že většina potenciálních kupců uznala, že i Čína je schopna dělat kvalitní věci,“ dodal Tullo. Díky většinovému podílu se o servis a distribuci starají zástupci Volvo Construction Equipment.

Společnost SDLG nyní v USA prodává pět modelů, které nemají tak špičkové vybavení a funkce jako srovnatelné stroje jiných značek. „Ale mohou konkurovat cenou a stabilním výkonem. Na trh jsme dodali produkt, který doplňuje nabídku nových špičkových strojů a použitých strojů,“ řekl ředitel společnosti SDLG North America Alan Quinn.

„Použitá technologie a elektronika není nejmodernější, ale naše produkty jsou zaměřeny na jednoduchý design, spolehlivost, jednoduchost ovládání a snadnou údržbu – vše ve snaze snížit náklady na produkt bez obětování kvality,“ dodal obchodní ředitel SDLG North America Nick Tullo. Testy, které inicioval americký časopis Construction Equipment, ukázaly, že testované stroje jsou stabilní a vyvážené v terénu, zvládnou většinu činností, z kabiny je dostatečný výhled, jen je trochu pomalejší hydraulika.

Mohlo by vás zajímat: