Doba čtení:1 m, 32 s
Innogy je největší energetickou firmou v Německu, loni se oddělil od mateřské skupiny RWE.

Německé energetické firmě Innogy klesl za devět měsíců letošního roku čistý zisk o 61 procent na 389 milionů eur (9,9 miliardy Kč). Důvodem byly odpisy v britské distribuční divizi Npower, uvedla agentura DPA. Innogy působí i v České republice.

Innogy musela snížit hodnotu britské divize o 480 milionů eur. Minulý týden firma oznámila, že se dohodla s britskou SSE na sloučení svých maloobchodních aktivit v Británii. Vznikne tak druhý největší britský dodavatel energií, který bude konkurovat zdejší jedničce na energetickém trhu, firmě British Gas. Innogy bude mít ve sloučené firmě zhruba třetinový podíl.

Čtěte také:
Proč zelené počty nevycházejí?
V Německu vyhlásili válku dotacím pro OZE

Bez zahrnutí odpisů mimořádných položek zisk Innogy za leden až září stoupl o 27 procent na 850 milionů eur. Hrubý provozní zisk bez mimořádných položek se zvýšil o 8,7 procenta na dvě miliardy eur.

Innogy varovala, že vyhlídky na britském trhu jsou špatné kvůli napjatému prostředí a politickému tlaku. Vláda v Londýně také zahájila dlouho obávaný legislativní proces, jehož cílem je zavedení nové všeobecné horní hranice pro ceny v sektoru. Na britském trhu panuje také silná konkurence.

Zhruba před rokem Innogy spustila reorganizaci své britské divize, která zahrnuje zrušení 2400 pracovních míst. Nyní zopakovala, že v letošním roce nečeká v divizi zisk, protože vyšší náklady zřejmě nebude moci přesunout na zákazníky. Innogy tak plánuje další opatření na zlepšení efektivity divize.

Innogy je podle tržní hodnoty největší energetickou firmou v Německu. Podnik se loni oddělil od mateřské skupiny RWE. Innogy zahrnuje obnovitelné zdroje energie, energetické sítě a maloobchodní aktivity, zatímco RWE se soustředí na konvenční zdroje energie.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu