Doba čtení:1 m, 0 s
Výše uvedené obrázky jsou produkty, které jsou výsledkem testování laboratoří Hawk Mountain Labs v roce 2017. Foto: Elixsysinc.com

Americká společnost Elixsys dokončila 100 hodinový průběžný pilotní test na extrakci síranu amonného a uhličitanu vápenatého z pevných látek zachycených během odsíření spalin v uhelné elektrárně v Pensylvánii.

Takto získané produkty vzniklé využitím vlastního patentovaného procesu splňují normované specifikace pro síran amonný a uhličitan vápenatý. Pokud budou potenciální odběratelé s nabízenými produkty spokojeni, společnost zahájí v roce 2019 komerční provoz celého projektu. Provoz v plném rozsahu je poté naplánován na rok 2022.

Čtěte také:
Některé evropské země se bez uhlí neobejdou
Němci platí za elektřinu rekordní ceny

Elixsys je chemická společnost, která poskytuje společnostem standardizované modulární zařízení na extrakci cenných kovů, nerostů a vzácných zemin z odpadů vznikajících během hoření uhlí. Moduly kombinují osvědčené a ekologicky nezávadné procesy s inovativními sekvenčními a chemickými postupy pro dodávku obchodovatelných komodit. Vyextrahované materiály jsou využívány jako přísady do cementu, hnojiv, herbicidů a jako doplňky používané při výrobě vysoce kvalitního papíru, plastů, pryže a speciálních nátěrů.

Mohlo by vás zajímat:
Léčivé koule už patří minulosti
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme