Hnutí proti vyhynutí je upřímnější, než Greta

Nejnovější a zároveň nejagresivnější skupina rozhodnutá vnutit všem lidem svou představu ekologie, Extinction Rebellion, ukazuje pravou tvář a skutečné cíle těchto hnutí. Bezohlednost je její pravé jméno.

Ve středu 9. října obsadili příznivci skupiny Extinction Rebellion nejrůznější místa v Londýně a způsobili chaos v dopravě i další nepříjemnosti. Včetně toho, že obsadili památník žen bojujících ve druhé světové válce. Což je zhruba tak vkusné, jako by v tuzemsku obsadili sochu svatého Václava. Což se může stát už pátek 11. října a v sobotu 12. října, kdy tahle parta chce svůj cirkus rozbalit v Praze.

Čtěte také:
Přináší Greta naději, nebo katastrofu?
Podle vědců může za klimatické změny úbytek vegetace

Většinový proud klimatických alarmistů, tedy těch, kteří tvrdí, že oteplování planety způsobil člověk a musí ho okamžitě zastavit, dává světu na záchranu současného podnebí 12 let. Tenhle proud reprezentuje Greta Thunbergová, nebo česká poslankyně Dana Balcarová (Piráti). Jenže skupina Hnutí proti vyhynutí požaduje, aby byl celý svět „uhlíkově neutrální“ už za šest let! A způsob, kterým chtějí svůj cíl lidstvu vnutit, má rovněž jiné parametry, než třeba páteční studentské demonstrace proti klimatické změně.

Co to o celém protiuhlíkovém hnutí vypovídá? Zaprvé to, že si nebude brát servítky při plánování svých akcí, neboť věří tomu, že jejich cíl je k tomu opravňuje. Což je podobné, jako různá další oprávnění a pověření, kterými se zaštiťovali a zaštiťují různí diktátoři či diktatury, co jich dějiny znají. Příklady asi není třeba uvádět. Důležité je pamatovat si, že všechny provázelo porušování lidských práv a jen zcela výjimečně skončily bez velikého krveprolití. Že zatím Extinction Rebellion krev neprolévá? To ze začátku nedělaly ani ostatní totality. Tím se nenechme ukolébat.

Za druhé má zásadní vypovídací hodnotu požadavek na uhlíkovou neutralitu za pouhých šest let. I kdybychom to tak všichni chtěli, je to technologicky nedosažitelné. Vždyť i samotné Německo, které tuto „válku“ za klima začalo, a které je nejbohatší evropskou zemí a jednou z nejbohatších zemí světa, se chce spalování uhlí vzdát až v roce 2038. „Rebelové“ tedy odmítají brát v potaz fakta. Což znamená, že se s nimi nedá vést smysluplný dialog. Je jen možné je ignorovat a čekat na to, až se sami diskvalifikují a ztratí své příznivce. Jenže, jak víme z působení jiných organizací, to může trvat desítky let. Takže to bude chtít, aby jim veřejnost dala jasně najevo, co si o nich myslí.

Mimochodem, tihle „hrdinové“, kteří obsazují památníky a dělají zmatek v dopravě, nemají odvahu na to, aby své divadélko jeli hrát do Číny, Ruska, nebo Indie, ale exhibují pouze v zemích EU, které jsou v boji s emisemi nejpilnější na světě.

Mohlo by vás zajímat:
Elektrotahač má spotřebu jako malé město
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Služební auto obra Koloděje