Katar bude vozit plyn do Německa

Katarský emír Tamim bin Hamad Sání. Foto:

Katar plánuje v příštích pěti letech investovat v Německu deset miliard eur (257 miliard korun), včetně možné výstavby terminálu na zkapalněný zemní plyn (LNG). Na dvoustranné investiční konferenci v Berlíně to oznámil katarský emír Tamim bin Hamad Sání.

Německo je dlouhodobým obchodním partnerem Kataru a největší ekonomikou a největším spotřebitelem energie v Evropě.Katar již investoval 25 miliard eur do důležitých německých společností, jako je Volkswagen a Deutsche Bank.

Čtěte také:
Němcům se Energiewende vůbec nedaří
Vedra v Německu připomněla důležitost uhlí

Abychom vyjádřili důvěru v sílu německé ekonomiky a důležitost investování do ní, oznamuji záměr Kataru napumpovat do německé ekonomiky v příštích pěti letech investice za deset miliard eur,“ řekl Sání podle agentury Reuters. Dodal, že objem obchodu mezi Německem a Katarem se po zdvojnásobení na zhruba 2,8 miliardy eur loni mírně snížil. V nadcházejících letech se však očekává další růst.

Německá kancléřka Angela Merkelová uvedla, že energetický sektor nabízí slibné příležitosti pro expanzi podnikatelské spolupráce. Dodala, že LNG z Kataru pomůže rozšířit zdroje dodávek.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
Rypadlo váží jako 2700 škodovek
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu