Klimatické fórum v Senátu

Předseda Senátu Jaroslav Kubera a prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý uspořádali diskuzní fórum, na kterém budou akademici i podnikatelé diskutovat o budoucnosti CO2. Foto: iUHLI

Klimatické změny a cesty vedoucí k jejich nápravě – to je název diskuzního fóra, kterého se dnes na senátní půdě zúčastní zástupci akademické veřejnosti i podnikatelé.

Předseda Senátu Jaroslav Kubera (ODS) a prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý uspořádali diskuzní fórum, na kterém budou akademici i podnikatelé diskutovat o budoucnosti CO2. Respektive o tom, jak může průmysl a ekonomika obstát při stále a rychle se zvyšujících požadavcích Evropské unie na snižování produkce skleníkových plynů, především CO2.

Čtěte také:
Média dávají aktivistům nesmyslně velký prostor
Aktivisté kážou vodu, ale pijí víno

Současné evropské tažení proti produkci CO2 se totiž netýká jen energetiky, nebo automobilek, o kterých se v té souvislosti mluví nejčastěji. Ve svých důsledcích zasahuje prakticky do všech oblastí lidského života. Dobře to ilustruje vyjádření náměstka MPO pro energetiku Reného Neděly:

Co se týče tuzemského podílu OZE na energetickém mixu, snahou ČR samozřejmě je přispět k cílům EU. Přitom je ale třeba brát v potaz reálné podmínky v zemi, a tedy související ekonomické dopady tak, aby nedošlo k neúměrné zátěži obyvatel.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
VIDEO: Jak složit bagr za 90 vteřin
VIDEO: Největší hydrostatický buldozer na světě