Doba čtení:1 m, 34 s
Logo a značka Komatsu se v nadcházející sezóně Formule 1 výrazně objeví na livreji týmu Williams Racing 2024, stejně jako na kombinézách a výstroji týmu. Foto: williamsf1.com

Přední výrobce těžké techniky Komatsu podepsal víceletou smlouvu se závodním týmem Williams Racing a od začátku sezony 2024 se stane hlavním partnerem britského týmu v mistrovství světa FIA Formule 1.

Společnost Komatsu byla klíčovým partnerem týmu Williams Racing ve Formuli 1 v 80. a 90. letech minulého století, tedy v období hojných úspěchů tohoto týmu. Generální ředitel společnosti Komatsu pro těžební operace Hermann Hollhumer v exkluzivním rozhovoru pro týdeník Mining Weekly uvedl, že se jedná o obnovení vztahu, který měla společnost Komatsu se závodním týmem v 90. letech.

Zdůraznil, že Komatsu bude nejen sponzorem, ale přispěje také svými technickými znalostmi, přičemž poukazuje na to, že výrobce strojů přispěl některými komponenty diferenciálu, když tým Williams vyhrál šampionát jezdců v letech 1996 a 1997.

Komatsu ukázalo v Mnichově elektrické rýpadlo

Nejvýraznějších úspěchů dosáhl tým Williams Racing v letech 1996 a 1997, kdy společnost Komatsu podpořila tým Williams Racing v získání titulu mistra konstruktérů s Damonem Hillem, respektive Jacquesem Villeneuvem, a titulu mistra jezdců. S výhledem do budoucnosti obě značky s nadšením navazují na společnou historii a vstupují do nové éry.

Logo a značka Komatsu se v nadcházející sezóně Formule 1 výrazně objeví na livreji týmu Williams Racing 2024, stejně jako na kombinézách a výstroji týmu.

Závodní tým Williams je potěšen, že můžeme obnovit náš vztah se společností Komatsu. V minulosti jsme společně dosáhli obrovských úspěchů a opětovné spojení je významným krokem v dlouhodobé misi týmu Williams Racing vrátit se na přední příčky startovního pole. Jak Williams, tak Komatsu jsou odhodlány přilákat a rozvíjet ty nejlepší mladé talenty při plnění našich cílů a těšíme se na další spolupráci,“ řekl šéf týmu Williams Racing James Vowles.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa