Křetínský nakonec akcie EPIF na burzu nedá

burza_wikipedia_org_compressed

Akcie EPIF se nakonec na burze obchodovat nebudou. Ilustrační foto: wikipedia.org

Energetický a průmyslový holding (EPH) českého miliardáře Daniela Křetínského, jediný akcionář společnosti EP Infrastructure (EPIF), se rozhodl, že nebude pokračovat v procesu prodeje menšinového podílu v EPIF formou primární nabídky akcií (tzv. IPO).

Holding bude dále zvažovat možnost bilaterální transakce s globálními infrastrukturními investory. „EPH si v této souvislosti velmi váží pozitivní odezvy trhu v souvislosti s původně očekávanou primární emisí akcií EPIF. Chceme zároveň poděkovat investorům za zájem o naši společnost a našim finančním poradcům za jejich pomoc a poskytnutí služeb spojených s dosavadní přípravou nabídkového procesu,“ uvedla firma v prohlášení.

Čtěte také:
Křetínský s Kellnerem ještě nemají vyhráno
Vedení EPH už jednalo s německým ministrem

EPIF je přední evropská energetická infrastrukturní společnost zaměřená na tranzit, distribuci a skladování zemního plynu, distribuci elektrické energie a teplárenství, působící především na Slovensku a v České republice.

EPH vznikl v roce 2009, holding zahrnuje více než 40 podniků v České republice, na Slovensku, v Polsku, Německu, Británii a v Itálii. Podnikají v oblasti těžby uhlí, výroby elektřiny a tepla či dodávek tepla, jakož i tranzitu zemního plynu.

Mohlo by vás zajímat:
Hraje Křetínský v Německu vabank?
Aktivisté demonstrovali u Vattenfallu
U Vattenfallu nejde o uhlí, ale o elektrárny