Místopředsedkyně ODS se obula do vlády

Aleksandra Udženija se nedávno stala 1. místopředsedkyní ODS

Aleksandra Udženija se nedávno stala 1. místopředsedkyní ODS. Foto: ods.cz

Krok za krokem vláda rozkládá a ničí rozvoj české energetiky. Svým jednáním nedává žádnou naději na rozumný, udržitelný a přirozený vývoj. Ohrožuje tím dlouhodobé a strategické zájmy České republiky, napsal ve svém komentáři pro echo24.cz první místopředsedkyně ODS Aleksandra Udženija.

Udženiji vadí jak moc energetický trh na západě a zejména v Německu ovlivňuje energetické možnosti a politiku malé země jakou je Česká republika.

„Navzdory představám stávající vlády o budoucnosti naší energetiky začíná ČEZ vlastně v plném rozsahu akceptovat východiska německé Energiewende, protože prostě za stávajících podmínek musí. Vzniká tak naprostý nesoulad mezi energetickou koncepcí ČR a jednotlivými strategickými kroky,“ napsala politička.

Čtěte také:
Německá Energiewende ohrožuje chudé
Kam směřuje česká energetika?

Ze schválené energetické koncepce není podle Udženijizatím splněno téměř nic. Korunku tomu prý tento týden nasadila zpráva, že vláda chce na strategickou a bezpečnostní pozici zmocněnce pro jadernou energetiku vybrat toho pravého člověka na inzerát místo přímého jmenování.

Vláda musí začít reflektovat změnu energetiky v Evropě. Bude postupně narůstat význam decentralizovaných a převážně obnovitelných zdrojů. Vláda by pro jejich rozvoj měla vytvářet podmínky nastavením jasných pravidel a tarifů, a dále podporou domácnostem, malým a středním podnikům a municipalitám v oblasti mikroinstalací OZE, tak aby postupně vznikla široká síť samovýrobců elektřiny a tepla,“ uzavřela Udženija.

Mohlo by vás zajímat:
Němci krvavě platí za energetickou revoluci
Německý vicekancléř varuje před opuštěním uhlí
Německá Energiewende ohrožuje chudé