Mostečtí horníci dostanou 13. plat

Výplata třináctého platu vychází z platné kolektivní smlouvy. Foto: Czech Coal

S  listopadovou mzdou dostanou zaměstnanci mostecké části skupiny Sev.en Energy, kteří spadají pod uzavřené kolektivní smlouvy, třináctý plat. Na výplatu této bonusové mzdy bylo vyčleněno více než 65 milionů korun, tedy více než v loňském roce.

Celková hodnota 13. platů je nepatrně vyšší než v loňském roce a je koncipována tak, aby pro zaměstnance těžebních společností skupiny byla v součtu na stejné úrovni,“ vysvětlil personální ředitel skupiny Petr Mrvík. Na jistou formu roční mimořádné odměny se mohou těšit také zaměstnanci společností Infotea a Rekultivace. Výplata třináctého platu vychází z platné kolektivní smlouvy. Skládá se ze dvou částí, první se vztahuje k mzdovému růstu, druhá část třináctého platu je vyplácena v návaznosti na hospodářské výsledky společností.

Čtěte také:
Roučka nahradí u těžebních společností Sev.en Energy Lenc
Japonci začali těžit na mořském dně

Třináctý plat není nárokovou složkou mzdy a jeho výši ovlivňuje celá řada faktorů. Může se proto nejen mezi společnostmi, ale i mezi jednotlivými zaměstnanci lišit. „Výplata 13. platu byla schválena, i když podmínky, které negativně ovlivňují ekonomiku skupiny, se oproti loňsku nijak zásadním způsobem nezlepšily, a to ani pro hnědouhelnou energetiku obecně. Věřím, že zaměstnanci budou spokojeni a budou moci sobě i svým rodinám zpříjemnit konec letošního roku,“ doplnil personální ředitel.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu