Poslanci se zajímají o nové jaderné zdroje

Sněmovní Podvýbor pro energetiku si od předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost Dany Drábové vyslechne, jaký má její úřad názor na výstavbu nových jaderných elektráren. Foto: MPO

Kolik se toho dá za dvě hodiny dozvědět o jaderné energetice? Členové sněmovního podvýboru pro energetiku to zjistí na své říjnové schůzi.

Vládní zmocněnec pro jadernou energetiku, ředitel z ČEZu a šéfka Státního úřadu pro jadernou bezpečnost (SÚJB) budou v úterý 9. října poslancům vysvětlovat své názory na případnou stavbu nových jaderných bloků.  Schůze podvýboru je plánovaná zhruba na dvě hodiny.

Čtěte také:
Energetická bezpečnost je rukojmím rozdělení ČEZ
Dostavba Dukovan rozděluje veřejnost

První vystoupení má téma „Vývoj energetiky ve vztahu k výstavbě nových jaderných zdrojů“. S ním do podvýboru přijde vládní zmocněnec pro jadernou energetiku Ján Štuller. S aspekty výstavby nových jaderných zdrojů poslance seznámí Bohdan Zronek, ředitel divize jaderné energetiky společnosti ČEZ. Jako poslední přijde na řadu předsedkyně SÚJB, která vysvětlí, jaký má na výstavbu nových jaderných zdrojů názor její úřad.

Mohlo by vás zajímat:
Na čistou energetiku počkejte pár století
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů
Těžaři si brousí zuby na vesmírný poklad