Doba čtení:2 m, 18 s
Stejně jako všechny kloubové sklápěče Doosan mají modely DA30-7 a DA45-7 kloubový závěs umístěný za otočným prstencem, což zajišťuje rovnoměrné rozložení hmotnosti na přední nápravě i při maximálním úhlu natočení kol. Foto: Doosan

Kloubový sklápěč (ADT) Doosan DA30 získal ocenění od společnosti EquipmentWatch za nejvyšší zůstatkovou hodnotu (Highest Retained Value, HRV) za rok 2022 v kategorii zadních sklápěčů. Jedná se o jednu z 30 kategorií ocenění vycházejí ze špičkové databáze EquipmentWatch a více než devíti milionů průzkumů trhu. Všechna ocenění jsou výsledkem více než 100 hodin práce analytiků, kteří zkoumají a hodnotí více než 27 000 modelů strojů. Společnost EquipmentWatch využívá vlastní algoritmy, odpisové plány a další data a jejich analytici předpovídají, které stroje zákazníkům v příštích pěti letech přinesou vyšší návratnost investic.

Beka Nemstsveridze, produktový manažer pro ADT Doosan, uvedl: „Kloubové sklápěče značky Doosan jsou známé svým výkonem, odolností a spolehlivostí. Jsme potěšeni, že jsme získali toto ocenění za nejvyšší zůstatkovou hodnotu od EquipmentWatch, díky čemuž se naši prodejci a zákazníci mohou utvrdit v tom, že si vybrali správně.“

V USA postaví gigantický vysavač CO2

Nejlepší výkon v komplikovaném terénu ve své třídě

Do nejnovější generace kloubových sklápěčů od společnosti Doosan patří modely DA30-7 a DA45-7 s užitečném zatížením 28 a 41 tun. Model DA30-7 je poháněn 9litrovým dieselovým motorem Scania DC09 o výkonu 276 kW (375 k). Model DA45-7 je poháněn 13litrovým dieselovým motorem Scania DC13 s výkonem 368 kW (500 k). Oba motory splňují emisní normu Stage V.

Stejně jako všechny kloubové sklápěče Doosan mají modely DA30-7 a DA45-7 kloubový závěs umístěný za otočným prstencem, což zajišťuje rovnoměrné rozložení hmotnosti na přední nápravě i při maximálním úhlu natočení kol. To v kombinaci s volně kyvným zadním tandemovým podvozkem zajišťuje rovnoměrné rozložení hmotnosti na každé kolo a zaručuje trvalý kontakt a pohon 6 kol pro rovnoměrné rozložení výkonu a vynikající výkon zejména na obtížných terénech, jako je měkká půda, nerovné povrchy, velmi strmé svahy, úzké zatáčky nebo kombinace všech těchto obtížných podmínek.

Komatsu ukázalo v Mnichově elektrické rýpadlo

Společnost Doosan nyní uvedla na trh novou verzi 4×4 kloubového sklápěče DA45-7, která doplňuje tyto standardní, na trhu úspěšné modely 6×6 kloubových sklápěčů. Nový 4×4 kloubový sklápěč byl jednou z několika světových premiér od společnosti Doosan na veletrhu Bauma 2022 a jeho cílem je konkurovat pevným sklápěčům (RDT) ve třídě 40 tun.

Na novém 4×4 kloubovém sklápěči je jednotka předního podvozku a kabiny stejná jako u modelů 6×6, přičemž úpravy byly provedeny pouze na jednotce zadního sklápěče. Model 4×4 DA45-7 s převodovkou ZF EP8-420 je dvounápravový kloubový sklápěč s dvojitými koly vzadu a sklápěcí částí podobnou té, kterou používají pevné sklápěče ve třídě 40 tun.