Doba čtení:1 m, 23 s
Kloubový dempr Komatsu HM400

Motor s vysokým výkonem 480 koní, který je velmi šetrný k životnímu prostředí, kapacita prostoru pro nakládání materiálu 24 metrů krychlových, systém kontroly trakce, pohodlná kabina nebo monitorovací technologie. To jsou jen některé přednosti kloubového dempru Komatsu HM400-5.

Dempr, který vyrábí japonský výrobce stavebních strojů Komatsu, uveze 40 tun. Jeho výška je jen o něco více než tři metry, což umožňuje snadné a rychlé nakládání. Na délku dempr měří více než deset metrů. Skoro o dva metry více než limuzína Lincoln. Pro srovnání, nákladní automobil Tatra měří asi 7,5 metru.

Dempr sice není zrovna nejrychlejší, jeho maximální rychlost je jen necelých 60 kilometrů za hodinu, je však šetrný vůči životnímu prostředí. Je poháněn motorem, který je certifikován emisní normou EU Stage IV. Díky integraci redukčního katalyzátoru dále snižuje emise oxidů dusíku pomocí aditiva AdBlue, které pomáhá přeměnit škodlivé oxidy dusíku z výfukových plynů stroje na neškodný dusík a vodní páru.

Čtěte také: Extrémní bagr, ve kterém si nabijete mobil

Řidič má při práci díky velké kabině slušný komfort. Kabina má kulatý přední středový panel se snadno dosažitelnými přepínači. Přístrojová deska a přední konzole poskytuje snadný přístup ke všem ovládacím prvkům stroje, stejně jako vysokou viditelnost na panel monitoru. Nechybí dvě 12voltové zásuvky spolu s pomocným vstupem pro připojení chytrého telefonu nebo jiného zařízení. Sedmipalcový monitor s vysokým rozlišením nabízí možnost zobrazit informace ve 25 jazycích.

Na českém trhu stroj nabízí společnost Kuhn – Bohemia, která je výhradních distributorem stavebních strojů Komatsu u nás.

Mohlo by vás zajímat:
Služební auto obra Koloděje
V garáži tento stroj neopravíte
VIDEO: Sen každého kluka z pískoviště