Stěny bývalého dolu oživí videomapping

Důl Hlubina wikipedia ŠJů_compressed

Tři stěny bývalého dolu ožijí každý večer videomappingem. Foto: wikipedia ŠJů

Zajímavý vizuální zážitek si můžou všichni zájemci odnést z areálu bývalého Dolu Hlubina v Ostravě. Na jeho stěnách bude totiž celý měsíc vždy po setmění k vidění videomapping, který vytvořili studenti z ateliéru filmové a televizní grafiky Umělecko-průmyslové školy v Praze.

Na Hlubinu přijeli na workshop a videomapping vytvářeli úplně poprvé. Příchozí tak budou moci na stěnách bývalého dolu spatřit zvířata, plavecký bazén nebo vozíky s uhlím. Na budově se objeví také výtah či postava, která po ní jezdí a šplhá.

Čtěte také:
Sláva krušnohorského hornictví je ve Štrasburku
Nová kniha o hornické historii Krušných hor

Umístili jsme si na auto projektor náš a jezdili jsme se studenty tady po prostoru. Měli jsme vlastně přístup kamkoliv a zkoušeli jsme, co ten projektor dělá, jak svítí,“ řekl České televizi organizátor akce David Pacult.

Studenti si vybrali tři stěny. Každý se rozhodl pro jinou. A vybrat si mohli mezi barevným nebo černobílým projektorem. „Tady ta budova je strašně krásně členitá, takže se s ní výborně podle mě pracuje. A tím, jak je taková polozchátralá a má támhle ten překrásný mostek, tak se tam dá docela vyhrát,“ řekl jeden ze studentů Vojta Kočí.

Promítat se bude každý den bez ohledu na počasí. „Ten náš projektor je vlastně jediný na světě, který je vymyšlený tak, aby se pověsil, zapojil do zásuvky, všechno se dělá přes internet a on může viset v jakémkoli počasí, ve sněhu, v dešti, ve slunci,“ vysvětlil Pacult.

Pokud se organizátorům podaří sehnat dostatek peněz, mohly by se podobné videomappingy objevovat v Ostravě po celý rok na mnoha místech.

Mohlo by vás zajímat:
Hornické muzeum v Krásně otevřelo brány
Z Dolu Bohumír je hornické muzeum
Opuštěné hornické město láká turisty