Doba čtení:1 m, 9 s
Nejzajímavějším prvkem je propojení dvou moderních střech, které spojují obě cihlové budovy. Foto: heatherwick.com

Britské architektonické a designérské Heatherwick Studio dokončilo v Londýně svůj projekt Coal Drop Yard. Bývalé skladiště na uhlí z roku 1850 přestavěli na víceúčelový objekt s restauracemi, obchody a kulturním vyžitím.

Nejzajímavějším prvkem je propojení dvou moderních střech, které spojují obě cihlové budovy. Obě vedle sebe položené budovy rozdělené nádvořím jsou propojeny sedlovou střechou, která se v jednom místě na obou stranách spojuje a vytváří zajímavý, přesto decentní prvek. Na celkové užitné ploše 13 500 metrů čtverečních najdeme řadu obchodů s designem, módou, restaurace, kavárny i místa pro kulturu. I prostranství okolo budovy má sloužit k veřejným vystoupením a dalším drobným akcím.

Čtěte také:
Škoda JS vyrobí části reaktoru pro britskou elektrárnu
Drahý plyn nahrává britským uhelkám

Zajímavý projekt konverze dvojice dlouhých viktoriánských skladů na King’s Cross, tedy v bývalé průmyslové čtvrti, kde před časem přestavěli sila na bydlení, dostal Thomas Heatherwick se svým studiem v roce 2014. Objekt od 90. let, kdy se z něj vystěhovaly poslední noční kluby, jen chátral. Cenná stavba v zajímavé lokalitě byla ohleduplně renovována a nyní se otevřela pro veřejnost jako Coal Drop Yard.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
Běloruský gigant Belaz 75710