Pitná voda proudí novým potrubím

Nové potrubí se pokládá přímo před sídlem úseku skrývky v lokalitě Vršany. Foto: Czech Coal

Úseky skrývky a přestaveb a ostatních činností v lokalitě Vršany, kde těží hnědé uhlí Vršanská uhelná, se během září dočkaly nového potrubí na dodávky pitné vody.

Dlouhotrvající problémy s dodávkami pitné vody do objektů sídel obou úseků na bývalém montážním místě Vršany vedly k rozhodnutí, že dojde ke kompletní výměně zhruba 170 metrů potrubí přímo před sídlem úseku skrývky,“ uvedl Petr Sigmund, vedoucí úseku odvodnění Severní energetické.

Čtěte také:
Superpočítač pojmenovali podle šachty
Důl OKD si „zahrál“ v korejském filmu

Právě úsek odvodnění dostal realizaci zakázky na starost. Práce byly zahájeny ve druhém zářijovém týdnu. „Museli jsme zvolit trochu jinou technologii, než se původně předpokládalo, protože až při výkopových pracích se mimo jiné zjistilo, že těmito místy vedou i optické kabely. Rozhodli jsme se proto, že původní potrubí bude ponecháno v zemi a zcela nové polyetylenové potrubí položíme do nezámrzné hloubky nad něj,“ doplnil vedoucí.

Vše si tedy úsek odvodnění připravil „na suchu“, následně se provedla dezinfekční a tlaková zkouška a v průběhu posledního zářijového víkendu, kdy byl na úseku minimální počet osob, došlo k definitivnímu přepojení na nové potrubí.

Mohlo by vás zajímat:
Caterpillar vymýšlí bagry budoucnosti
Běloruský gigant BelAZ 75710
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje