V ArcelorMittal si už nezapálíte

Doba čtení:59 s

Smoking 2

ArcelorMittal Ostrava je nyní nekuřáckou společností. Od září si v huti nezapálí zaměstnanci, externí pracovníci ani hosté. Server iUHLI.cz také zjišťoval, jak jsou na tom kuřáci v těžebních společnostech.

Huť nabídla zaměstnancům a vybraným agenturním pracovníkům odvykací kúru pod dohledem lékařského specialisty. Na jednoho kuřáka kúra vyšla na 8120 korun, z čeho zaměstnanec zaplatil 2500 korun. O zbytek se podělil zaměstnavatel s pojišťovnou. Zaplacený příspěvek může pracovník od zaměstnavatele dostat za rok zpět, pokud lékařské vyšetření prokáže, že je nekuřák.

[box] Čtěte také: Patami k výbuchu a zavřete oči[/box]

Kuřáci nemají na růžích ustláno ani v těžební firmě OKD. Ve všech provozech platí přísný zákaz kouření s výjimkou několika málo míst k tomu určených. „Zaměstnanci naší firmy toto opatření striktně dodržují a respektují. Proto vedení firmy v tomto kontextu v nejbližší době nepovažuje za nutné zavádět jiné plošné zákazy,“ uvedl mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

Kouření je zakázáno také v provozu i kancelářích Severočeských dolů. „Existují vyhrazená místa, kde se kouřit smí, a to pouze tam, kde to neohrozí bezpečnost a nebude obtěžovat spolupracovníky,“ řekl ředitel strategie a komunikace Severočeských dolů Vladimír Budinský.

[box] Mohlo by vás zajímat: Důl OKD si „zahrál“ v korejském filmu[/box]