Doba čtení:1 m, 21 s

Jeden z největších těžařů uhlí v Kazachstánu, společnost Shubarkol Komir, rozšířil svou flotilu důlních strojů o 14 damprů a čtyři důlní rýpadla od společnosti Hitachi. Co umějí, si prohlédněte ve videu.

Všechny stroje jsou dodávány od autorizovaného prodejce Hitachi v Kazachstánu, Turkuaz Machinery, jehož tým pomáhá udržovat mašiny v chodu 24 hodin denně.

Čtěte také:
Superpočítač pojmenovali podle šachty
Důl OKD si „zahrál“ v korejském filmu

Hlavní výzvou, které čelí tým Turkuaz Machinery, je připravit stroje pro extrémní povětrnostní podmínky, které se výrazně liší od – 40 do + 45 ° C. Aby se předešlo neplánovaným zimním opravám, dodržuje se používání speciální výbavy od Hitachi, která například ohřívá hydraulický olej a elektrické systémy. V létě hydraulický systém běží při mnohem vyšší teplotě a tak musí být během pravidelné technické údržby vždy čištěn chladič.

Rýpadla Hitachi jsou ideální důlní stroje s vynikající úrovní produktivity a spolehlivosti,“ řekl pro im-mining.com hlavní strojní inženýr společnosti Shubarkol Komir Vladimir Kvyatkovskiy. „Po vyhodnocení jejich kvalit oproti hlavním konkurentům, jsme dospěli k závěru, že jsou nejlepší na našem trhu. Líbí se nám design rýpadel, ale co je ještě důležitější, umístění dílů a součástí umožňuje snadnější údržbu,“ dodal.

Společnost Shubarkol Komir zahájila svou činnost v roce 1985 a v roce 2015 vytěžila více než 10 milionů tun uhlí, což byl více než 70procentní nárůst od roku 2010. Odhadovaná životnost dolu, kde společnost těží, je 70 let a zásoby přibližně 1,5 miliardy tun uhlí. Společnost má v současnosti 2700 zaměstnanců.

Mohlo by vás zajímat:
Caterpillar vymýšlí bagry budoucnosti
Běloruský gigant BelAZ 75710
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje