Americký výrobce stavebních strojů CASE Construction začal dodávat na australský trh svůj největší buldozer CASE 2050M. Je určen pro náročné a těžké práce v terénu. Pásové dozery CASE patří do střední hmotnostní a výkonové třídy.
CASE 2050M je velmi pohyblivý stroj s 6,7 litrovým motorem Fiat PowerTrain o výkonu 173 kW, doplněný o technologii SCR, která snižuje emise. Díky SCR vyhovuje motor evropským i americkým emisním normám. Motor dosahuje maximálního točivého momentu i při nižších otáčkách, což snižuje jeho opotřebení.
Čtěte také:
Strojaři se předháněli v dodávkách pro doly
Bývalý důl se proměnil v muzeum a zábavní park
Díky optimalizovanému spalování spotřebuje šestiválcový motor méně paliva. Je schopen dosahovat stejných výkonů i při dvacetiprocentním podílu bionafty. Motor snese i vysokou venkovní teplotu, protože nasávaný vzduch je oddělen od výfukových plynů a je stoprocentně čistý.
CASE 2050M dosahuje o 14 procent většího tažného výkonu než model 1850K. Nové řešení přenosu síly umožňuje vynikající tažný výkon v kombinaci s manévrovacími schopnostmi. Technologie Case ExtendedLife Track (CELT) může zdvojnásobit životnost pásu a výrazně snižuje náklady na údržbu.
Buldozer CASE 2050M má v kabině řadu nových ovládacích prvků, které umožňují elektronické nastavení. Další funkce lze automatizovat, takže usnadňují práci obsluhy. Hladina hluku v kabině je nízká, což minimalizuje únavu při delší pracovní činnosti. Lze také nastavit více úrovní klimatizace.
Opláštění buldozeru zajišťuje snadnou údržbu. Boční panely se snadno otvírají, stejně tak spodní kryt pro náročnější opravy. Stav baterie, hladinu oleje, elektrosoučástky, filtry jsou jasně označeny a lze je kontrolovat pohodlně ve stoje při otevření bočního krytu. Obsluha má plnou kontrolu nad všemi operacemi. Elektrohydraulický joystick umožňuje přesné řízení radlice. Palubní počítač lze nastavit i pomoc joysticku. K dispozici je i funkce třepání, která umožňuje odstranit z radlice jílovitou zeminu. Systém SiteWatch monitoruje polohy stroje a jeho činnost.
Mohlo by vás zajímat:
Z Dolu Bohumír je hornické muzeum
VIDEO: Znáte toto unikátní hornické muzeum?
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj