Caterpillar představil novou obludu

Řídit tohle auto je snem každého kluka. Foto: cat.com

Společnost Caterpillar, přední výrobce stavebních a těžebních strojů, uvedla na trh nové nákladní vozidlo 777G. Design modelu, který nahrazuje model 777F, se zaměřuje na úsporu paliva, lepší viditelnost a komfort obsluhy, pohodlí a bezpečnost.

Nový dampr má užitečnou hmotnost 89,4 tun. Chlubí se motorem o výkonu 1025 koní. Model 777G má navíc dva provozní režimy: standardní a adaptivní. Standard Economy šetří palivo snížením výkonu motoru o 0,5 až 15 procent na základě podmínek v daném místě. Adaptivní systém automaticky vyhodnocuje potřebný výkon. V případě vysokého zatížení použije plný výkon, v případě nižší potřeby dokáže výkon snížit.

Čtěte také:
Hitachi chce změnit australskou těžbu uhlí
Důl OKD si „zahrál“ v korejském filmu

Model 777G nabízí přepracovanou kabinu, snadnější vstup a výstup a nové sedadlo řidiče na levé straně a pohodlnější sedadlo trenéra vpravo. Nová konzola s integrovanou řadicí pákou a řadicí pákou zvyšuje pohodlí, stejně jako více prostoru pro skladování.

Konstrukce vozidla také zdůrazňuje lepší viditelnost, a to jak na pracovišti, tak i na přístrojích, a celková viditelnost je dále vylepšena volitelným systémem detekce objektů.

Mohlo by vás zajímat:
Caterpillar vymýšlí bagry budoucnosti
Běloruský gigant BelAZ 75710
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje