Fedrunkový kahan i sv. Barbora pro DZ 1

Horníci Důlního závodu 1 nakopali od července do září 505 tisíc tun uhlí. Ilustrační foto: OKD

Fedrunkový kahan i svatá Barbora mají za třetí čtvrtletí letošního roku jen jediného držitele. Po vyhodnocení všech ukazatelů v bezpečnosti, výrobě, ekonomice a úrazovosti obě tyto putovní trofeje převzal provozní náměstek Důlního závodu 1 (DZ 1) Petr Glas.

DZ 1 od července do září splnil plánovanou těžbu a ražbu na 88 % (nakopal 505 tisíc tun uhlí a vyrazil 2712 metrů, zatímco DZ 2 jen na 79,8 procenta oproti stanovenému plánu (548 tisíc tun a vyrazil 3340 metrů chodeb). Fedrunkový kahan získal DZ 1 potřetí v tomto roce. Cena výkonného ředitele za bezpečnost – socha sv. Barbory, vztahující se k úrazové četnosti, putovala v prvním čtvrtletí na tehdejší DZ 3 a ve druhém na DZ 2, napsal Měsíčník horník.

Čtěte také:
Bakalův recept na zbohatnutí
Bakala: Žralok pravdy a lásky

Za výsledky v červenci, srpnu a září sv. Barbora opět změnila svého majitele. Stal se jím DZ 1, kde zaznamenali v tomto období dvacet registrovaných úrazů a úrazovou četnost 11,94,“ upřesnil vedoucí odboru řízení bezpečnosti Pavel Zajíček. DZ 2 pak měl ve sledovaném třetím kvartále třiadvacet registrovaných úrazů a úrazová četnost se zde zastavila na hodnotě 15,96.

Mohlo by vás zajímat:
O uhlí se často lže
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme
Další krok k těžbě ve vesmíru