Nová protiprašná opatření v hrubé třídírně v Ledvicích

Ročně ledvický úpravárenský komplex zpracuje 9 až 10 mil. t vsázkového uhlí do produktů požadovaných spotřebiteli. Foto: Severočeské doly

Ledvická úpravna trvale usiluje o zlepšení životního prostředí a výrazné omezení prašnosti vzniklé při zpracování uhlí. V prosinci zahájil zkušební provoz nový průmyslový vysavač v objektu hrubé třídírny, kde nahradil původní zařízení z 90. let.

Nově se vysátý sedimentovaný prach ze šestipodlažní budovy shromažďuje do centrální sběrné nádoby. Po zvlhčení v míchači odprašků je přemístěn na dopravní pásy a míří k dalšímu zpracování. Další významnou akcí zlepšující pracovní prostředí v hrubé třídírně bude odsávání přesypů, které nahradí stávající mokré hladinové odlučovače, uvedly Hornické listy.

Čtěte také:
V Ledvicích upravují uhlí už desítky let
Odtěžené 2 miliardy kubíků za 72 let

Kvůli novému odsávání přesypů bylo nutné postavit přístavbu, kde budou umístěny výkonné filtrační jednotky. Nové odsávání přesypů probíhá v režii PRODECO a bude dokončeno v polovině roku 2020. Právě instalované filtrační zařízení garantuje vysokou účinnost a splňuje přísné legislativní podmínky pro vypouštění odfiltrovaného vzduchu.

Mohlo by vás zajímat: