Doba čtení:2 m, 11 s

Málokdy se podaří stručně vysvětlit, jak obrovská vzdálenost je mezi těmi, co věří na možnost zastavit změnu klimatu a těmi, kteří věří na to, že k celému problému musíme přistoupit jinak.

Každý, kdo dokáže sfárat 300 až 3000 stop do dolu, ten se rozhodně naučí i programovat,” řekl loni v lednu americký prezidentský kandidát Joe Biden na volebním shromáždění v Derry ve státě New Hampshire (zde). Přestože má tento muž, ze kterého je dnes už prezident USA, občas problémy uvědomit si, kdo to vedle něj vlastně stojí a splete si vnučku s pět let mrtvým synem (zde), tak tohle trefil skvěle!

Čtěte také:
Česko by jen na vítr nemohlo „jet“ ani náhodou
Energetika může rozhodovat volby do sněmovny

Protože přesvědčení o tom, že když dokážete sfárat do hloubky bezmála jednoho kilometru, tak se můžete naučit programovat, v sobě koncentruje veškerou odtrženost progresivistů od reality. A jak je vidět, už jen těžko může být větší. Přeci mnoho lidí je horníky i proto, že na programování nemá buňky. Což samozřejmě platí i u mnoha dalších povolání. Uvažovat v jedničkách a nulách holt není dáno každému. Zdaleka ne každému. No, vlastně jen nemnoha lidem.

Takže programovat se obvykle nenaučí nejen horník (ani hornice, aby progresivisté rozuměli), ale ani řidiči, prodavači, prodavačky, truhláři, kadeřnice a dokonce ani učitelky či úřednice. A mnoho a mnoho dalších. To jen v úzkém kroužku lidí, kteří se uzavřeli do své ideologické bubliny, je to jinak. Nejspíš proto, že je v ní hodně lidí, pro které programování není těžké. Pak – protože tak to v uzavřeném společenství bývá – se snadno vzájemně přesvědčí, že rekvalifikace z horníka na programátora je snadná. Není. Stejně se pak lidem z jiné izolované skupiny může zdát, že je snadná rekvalifikace z programátora na horníka. Inu, ta také snadná není. Třeba jen proto, že hodně lidem prostě nedělá dobře padat kilometr šachtou a pak strávit směnu v podzemních chodbách.

Kdo tyhle rozdíly mezi lidmi a jejich dispozicemi nechápe, snadno pak uvěří například i tomu, že ženy a muži jsou stejní. Což se už lidem z okruhu Joe Bidena zhusta stalo. Pak nemůže nikoho překvapit, že tihle lidé popírají i fyzikální zákony týkající se elektřiny a její výroby. Proto věří i tomu, že když v Kalifornii kvůli přemíře obnovitelných zdrojů vypadává v létě elektrická síť (zde a zde), spraví to instalace ještě většího množství obnovitelných zdrojů. Protože přeci ten, kdo dokáže sfárat kilometr pod zem, se přeci naučí i programovat. A basta!

Takhle uvažují holky a kluci ze Zelené fronty všude ve světě. Fakt chcete, aby takoví lidé řídili naše životy a také náš stát? Ne? Tak jim to dejte najevo. Každý den!