Doba čtení:1 m, 17 s
Aby bylo možné získat v Německu na koupi elektromobilu dotaci ve výši čtyři tisíce eur, nesmí překročit jeho cena 60 tisíc eur (bez daně). Foto: Pixabay

Zhruba 1 050 majitelů automobilů Tesla Model S se bude muset vzdát dotace čtyř tisíc eur, kterou Německo poskytuje na ekologické vozy. Oznámil to německý Spolkový úřad pro hospodářství a kontrolu vývozu.

Cenová hranice pro ekologický bonus činí v Německu šedesát tisíc eur, americké elektromobily jsou však dražší. Tesla Model S byl vyřazen ze seznamu dotací již loni 30. listopadu, protože Spolkový úřad pro hospodářství a kontrolu vývozu (BAFA) zjistil, že firma dodává na německý trh pouze dražší elektromobily s vyšší výbavou a základní model nenabízela.

Čtěte také:
Podváděla Tesla s ekologickými dotacemi?
Bez úlev Dánové Teslu nechtějí

Subvenci, která už byla proplacena, musí vrátit 800 lidí. Dalším 250 lidem už bylo oznámeno, že ji neobdrží,“ uvedl podle agentury Reuters mluvčí úřadu.

Aby bylo možné získat v Německu na koupi elektromobilu dotaci ve výši čtyři tisíce eur, nesmí překročit cena vozu 60 tisíc eur (bez daně). Podle zjištění magazínu AutoBild stlačila Tesla cenu modelu S uměle dolů, aby bonus mohli získat i majitelé jejího vozu.

Vzhledem k tomu, že Tesla začala do Německa opět dovážet svůj základní model, zákazníci, kteří si koupili vůz levnější než za 60 000 eur, jsou oprávněni o bonus opět zažádat, uvedl server iDNES.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
Rypadlo váží jako 2700 škodovek
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu