Přilba, která vidí, mluví a poslouchá

eHat1

Foto: www.ehatsystems.com

V Austrálii vyvinuli přilbu, která má mnohem více funkcí než jen ochranu hlavy pracovníka. Umí totiž upozornit na bezprostředně hrozící nebezpečí a zároveň navrhuje řešení problémů. Informaci přinesl server mining.com.

Přilba se jmenuje eHat a je to úžasná bezpečnostní pomůcka, která zlepšuje komunikaci a skvělým způsobem umožňuje přenášet informace komukoli, kdo pracuje na odloučeném pracovišti. Systém eHat  má několik unikátních vlastností. Jde o bezpečnostní přilbu s video kamerou s vysokým rozlišením, mikrofonem a sluchátkem, fungující na chytrém softwaru, který umožňuje komunikaci přes WiFi na chytrém telefonu. Systém je založen na audio/video streamingu do přilby, která je připojena přes chytrý telefon do centrálního dispečinku, webové kanceláře nebo sídla v jiném státě nebo zemi. Uživatel eHat přilby může vést konferenční hovory s vlastními firemními odborníky a školiteli, nebo se může spojit prostřednictvím sítě eHatsystem s odborníky ze společnosti, která přilbu vyrábí.

Čtěte také:
Lžíce bagru dle ruských tradic
Top 10 navždy bohatých

Představitelé australského startupu eHat Systems který přilbu vyvinul, očekávají, že prvními odběrateli budou těžební společnosti, geologové, technici, provozní zaměstnanci, inspektoři a podobná povolání, ve kterých je nutné nosit přilbu a vykonávat zároveň každodenní činnosti vyžadující komunikaci nebo příjem informací od ostatních spolupracovníků. Systém eHat zlepší efektivitu díky možnosti získat okamžitou zpětnou vazbu při řešení problémů a zároveň bude představovat obrovské úspory, protože nebude třeba, aby vysoce postavení manažeři navštěvovali vzdálená odloučená pracoviště.

Mohlo by vás zajímat:
Služební auto obra Koloděje
V garáži tento stroj neopravíte
Malý, ale po čertech silný pkmocník