Seznam ekologických nesmyslů

Komentář nejnavštěvovanějšího českého zpravodajského webu iDnes.cz poukázal na konkrétní případy, kdy politici přijali ekologická opatření s mizivým, případně záporným efektem. Ohrožují přitom miliony pracovních míst i ekonomickou situaci v Evropě.

Text se zabývá tím, co ekologistický nátlakový aktivismus způsobil v Německu a v celé Unii (zde). Poukazuje přitom na skutečnost, že skutečná fakta jsou k dispozici již delší dobu. Že je neberou v úvahu či bagatelizují ekoaktivisté, asi nikoho nepřekvapí. Proč je však neberou v úvahu novináři a evropští politici, je nepochopitelné.

Čtěte také:
Německo určuje energetickou politiku EU
Světové emise rostou, OZE navzdory

Například informace o tom, jak vznikla emisní norma 40 mikrogramů NOx na metr krychlový pro automobily, je doslova k nezaplacení. Ukazuje totiž jasně, že ani rozhodnutí Světové zdravotnické organizace nemusí být výsledkem vědeckého bádání, ale jen pocitů a přání. Porovnání této normy s produkcí emisí NOx při zapálení adventního věnce, nebo jedné cigarety jednoznačně dokládá, že minimálně část emisního normování vznikla zcela nahodile.

Další fakta vycházejí najevo při čtení souvisejících článků. Například toho o výsledcích německého měření nejnovějších dieselových motorů. Text o tom, že motory splňují nejnovější normy (zde), vyšel na českém portálu na začátku října. Renomovaný německý autoklub ADAC je tedy publikoval ještě dříve. Ovšem zprávy o tom, že další a další německá města chtějí zakázat vjezd dieselů, se objevovaly průběžně celý podzim. A v některých městech zákaz platí.

Na konci prosince pak vyšel materiál o porovnání benzinových a dieselových automobilůl (zde), které provedla Evropská asociace výrobců automobilů. Z něj dokonce v Německu ostrakizované diesely vycházejí při měření v běžném provozu jako čistší.

Je tak zřejmé, že kromě skutečných opatření pro čistší životní prostředí – která však již dávno prosazují i nezelené politické strany – schvalují politici schvalují i legislativu, která nadělá víc škody než užitku. Aktivisté se svým lobbingem slaví úspěchy především v Bruselu. Je to sice pro běžné Evropany mentálně velmi vzdálené místo, ale tam přijaté normy se jen málokdy nepromítnou do práva jednotlivých členských zemí. I když to je sebevětší nesmysl, prakticky proti němu neexistuje opravný mechanismus.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů
Podkrušnohorské muzeum opravilo parní těžní stroj