Vláda pořádá konferenci o klimatu

Účast Andreje Babiše ukazuje, že Česko nebere problematiku vývoje klimatu na lehkou váhu. Foto: vlada.cz

Ve sněmovně proběhne v úterý 17. září konference o vývoji klimatu v Česku a adaptaci na ni s názvem „Změna klimatu v ČR – mitigace a adaptace“. Prostor dostanou vedle zástupců české vlády i zahraniční hosté, politici, vědci, průmyslníci i zástupce aktivistů.

Z Velké Británie se zúčastní ministr pro změnu klimatu Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, lord Ian Duncan, státní tajemník slovenského ministerstva životního prostředí Norbert Kurilla a také Richard Millar, hlavní analytik britského Výboru pro změnu klimatu. Vystoupí také Matthias Duwe z Ekologického institutu s pobočkami v EU a USA.

Čtěte také:
Babiš nechce klimatický Armagedon
Letecké dopravy se boj proti CO2 netýká?

Českých řečníků bude podstatně víc. Vystoupí ministr životního prostředí Richard Brabec, který bude také moderovat závěrečnou diskuzi. Další vystoupení bude mít vedoucí oddělení klimatické změny ČHMÚ Radim Tolasz, ředitel odboru energetiky a ochrany klimatu MŽP Pavel Zámyslický, či René Neděla, náměstek ministra průmyslu a obchodu. Svaz průmyslu a dopravy bude reprezentovat Daniel Beneš, neziskovky Jan Rovenský z Greenpeace.

Téma měst a municipalit bude rozebírat vedoucí Katedry zdravotního a ekologického inženýrství ČVUT Ing. David Stránský, problematice zemědělství se bude věnovat Petr Sklenička, rektor ČZU. Jeho kolega z ČZU Miroslav Svoboda se bude věnovat lesnímu hospodářství. Na téma voda a sucho promluví ředitel pro hydrologii ČHMÚ Jan Daňhelka.

Celou konferenci je možné on-line sledovat na adrese https://www.psp.cz/sqw/hp.sqw?k=328. Začátek je plánován na 8:35.

Mohlo by vás zajímat:
Patami k výbuchu a zavřete oči
O uhlí se často lže
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme