Doba čtení:1 m, 7 s

V dole Falkirk v americkém státu Severní Dakota bojují stroje s přírodou. Podívejte se na video, které ukazuje etapy rekultivačního postupu v krajině a stroje, které se na přeměně krajiny podílejí. Výsledkem přesně naplánovaných pracovních postuppů je nadherná krajina, kterou by si jen málokdo spojil s velkostroji těžební firmy North American Coal Corporation.

Těžební firma v dole Falkirk těží osm milionů tun uhlí ročně, většinu uhlí spálí nedaleká elektrárna. Zajišťuje tak nízké ceny uhlí pro obyvatele Severní Dakoty a také práci.

Buldozery, bagry, dampry, traktory, shrnovače a další stroje společnosti Caterpillar jsou sehraným týmem. Doplňují je stroje firmy Bucyrus, kterou Caterpillar koupil v roce 2010. I díky této akvizici se firma může postarat o všechny rekultivační práce.

Těžební firmě na krajině záleží. Jejím cílem je, aby země byla tak úrodná, jako před těžbou uhlí. Díky rekultivacím vznikly potoky a jezera. Krajina bude veřejně přístupná pro veřejnost. „Byli jsme vychováni jako farmáři a rančeři. I proto máme ke krajině jako obyvatelé Severní Dakoty speciální vztah,“ uvedl Jay Kost z dolu Falkirk.

SHLÉDNĚTE I NAŠE DALŠÍ ZAJÍMAVÉ PŘÍSPĚVKY:

VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
VIDEO: Sen každého kluka z pískoviště

VIDEO: Extrémní golfové hřiště na korbách náklaďáků

V lomu našli pravěký strom starý 20 milionů let
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
Běloruský gigant BelAZ 75710
Usain Bolt má ve Vítkovicích svou věž

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa